KÜHTREIBER, s.r.o. jest to czeska firma, która zajmuje się rozwojem, produkcją i sprzedażą urządzeń spawalniczych oraz akcesoriów. Firma została założona w 1998 roku i początkowo działała głównie na rynku krajowym, na którym to zbudowała szeroką sieć dystrybucji i sprzedaży. Stopniowy rozwój firmy i poszerzający się zakres akcesoriów doprowadził do ekspansji na pozostałe kraje europejskie, jak również udało się pozyskać ważnych partnerów biznesowych na innych kontynentach.

Głównego celu firmy, jakim jest zadowolony klient osiągnięto poprzez wprowadzenie maksymalnej dostępności maszyn, szybką dostawę towarów, doskonałą obsługę i wsparcie sprzedaży, w tym poradnictwo i ciągłą rozszerzanie asortymentu i kontaktów biznesowych.

W dniu dzisiejszym firma produkuje ponad 80 rodzajów i wariantów spawarek KIT, KITin, FÉNIX a MAKin do spawania metodami MMA, TIG oraz MIG/MAG. Zajmuje się sprzedażą uchwytów spawalniczych, masek ochronnych, części zamiennych, reduktorów, elektrod, preparatów antyodpryskowych i innych akcesoriów. Duży nacisk kładzie się na jakość produktów i komponentów. Wszystkie kluczowe elementy maszyn są produkowane we własnej fabryce w Czechach, gdzie również odbywa się finalny montaż.

DZIAŁ PRODUKCJI TRANSFORMATORÓW

Jednym z najważniejszych elementów spawarki jest transformator. Firma Kühtreiber transformatory i inne nawijane elementy produkuje samodzielnie we własnym zakresie. Dzięki temu stała się niezależna od dostawców i ma pewność co do jakości i wykonania.

Przede wszystkim, są to specjalne transformatory spawalnicze, których konstrukcja i parametry techniczne muszą spełniać wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i trwałości, a co najważniejsze dzięki nim można osiągnąć doskonałe właściwości spawalnicze.

Firma Kühtreiber produkuje również transformatory pomocnicze do zasilania podzespołów urządzeń sterujących, takich jak styczniki, silniki podajnika, wentylatory, podgrzewacze gazu, pompy, chłodnice i tym podobne.

DZIAŁ PRODUKCJI PŁYT ELEKTRONIKI (PCB)

Osiągnięcie i utrzymanie wysokiego poziomu produktów Kühtreiber zależy w dużej mierze od stosowanych komponentów, które są dostarczane bezpośrednio od renomowanych producentów europejskich, ale w szczególności na technologiach wykorzystywanych w produkcji. Firma Kühtreiber jest wyposażona w nowoczesną automatyczną linię do drukowania płyt elektroniki (PCB). Dostawcami tych urządzeń są znani na całym świecie producenci DEK i Yamaha. Wybrana koncepcja produkcji liniowej (in-line) pozwoliła na zapewnienie najwyższego poziomu jakości produktów, wysokiej zdolności produkcyjnej oraz do zmniejszenia zapotrzebowania na pracę ludzką.

Montaż klasycznych elementów oraz niestandardowych elementów SMD jest prowadzony na odpowiednio wyposażonych i przystosowanych stanowiskach pracy. Oczywiście są kontrole między operacyjne, w tym kontrole optyczne, uruchomienie i testowanie poszczególnych części i produktów gotowych.

DZIAŁ PRODUKCJI METALOWEJ

Skrzynie i obudowy do urządzeń spawalniczych oraz praktycznie wszystkie elementy metalowe są produkowane w całości w firmie Kühtreiber. W tym celu firma wyposażona jest w nowoczesne maszyny CNC TRUMPF i DURMA.

Do dalszej obróbki stosowane są tradycyjne maszyny CNC i obrabiarki. Produkcja odbywa się w kilku etapach, takich jak wycinanie, gięcie, zgrzewanie punktowe, szlifowanie i montażu końcowy.

Firma jest w pełni samowystarczalna również w tej fazie produkcji i jest gotowa do szybkiego reagowania na potrzeby klientów.

DZIAŁ MONTAŻU

Produkcja półautomatów KIT odbywa się na pięciu stanowiskach lini montażowej, które są zaprojektowane do poszczególnych faz montażu maszyny. Dzięki temu zapewniana została wysoka wydajność i zminimalizowano ewentualne błędy. Po fazie montażu, urządzenie do spawania wchodzi w końcową fazę kontroli, która odbywa się w dwóch etapach

  • Kontrola wizualna – mechaniczne uszkodzenia lakieru, deformacje na poszczególnych częściach maszyny
  • Kontrola techniczna – kontrola funkcjonalności i bezpieczeństwa maszyny

Finalny montaż inwertorów odbywa się ręcznie, zgodnie z ustalonymi instrukcjami i wytycznymi, każda wykorzystana płyta elektroniki do montażu zawiera informacje na temat testu końcowego i funkcjonalności PCB. Zmontowany inwertor zostaje zaprogramowany i ustawiony w zależności od wymaganych parametrów a następnie przechodzi szczegółową kontrolę jakości.